• 0532 305 98 83
  • 0537 749 99 17
  • info@uzunrentacar.com.tr
  • Türkçe
  • English
Araç Kiralayacaklar Dikkat!

Araç Kiralayacaklar Dikkat!

Rent A Car son zamanlarda oldukça moda. İş yerleri bile artık araç satın almak yerine kiralamayı tercih ediyor. Rent a car modası bilinirliğini hiçbir zaman kaybetmeyecek gibi görünüyor.

Bir araç kiralamayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç hususa değinmek istiyorum. Öncelikle bilindik büyük bir şirket yapısına sahip bir Ümraniye rent a car şirketi tercih etmelisiniz. Öyle aracı kiralarken sizden boş senet imzalamanızı isteyen küçük ve basit dükkanlardan kesinlikle uzak durun. Bu devirde boş senet imzalamak pek de akıl kârı bir iş değil.

Aracı seçerken mutlaka her yerini dikkatlice inceleyin ki daha sonra başınız ağrımasın. Kiralayacağınız aracın mutlaka periyodik bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edin. Çünkü yolculuk sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmak istemezsiniz. Ayrıca kiralık araçlar için özel bir sigorta vardır. Aracı kiralarken bu sigortayı sorgulayın. Yoksa araçta meydana gelebilecek herhangi bir hasarda siz karşılamak zorunda kalırsınız.

Birden fazla şirkete fiyat sorun. Çünkü iki katına çıkan fiyat farklarıyla karşılaşabilirsiniz. Serbest rekabet piyasasında her isteyen her fiyatı isteyebiliyor. Bazı merdiven altı bürolar sizlere vizesiz araçlar verebilir. Bunlara dikkat etmelisiniz. Aracın ruhsatını mutlaka görün. Eğer bir şirketiniz varsa ve filo kiralayacaksanız alabildiğiniz kadar bütün şirketlerden teklif alın. Araç kilometreleri ve sigortalarına dikkat edin.

Kira kontratını doldururken çoğu şirkette bulunan aşağıda yazılı kurallara dikkat edilmesi gerekir. Çoğu zaman okumaya üşendiğimiz fakat esas mevzunun burada olduğunu unutmayalım. Sigorta kapsamı dışında tutulacak haller:

Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı olan kişiden farklı bir kişiye kullandırılmasıdır.

Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması. (Aracın yüksek motor harareti ile kullanılması. Kötü yol şartları üzerinde veya patlak lastik üzerinde kullanılması. 

Aracın trafik kuralları dışında kullanılması. (Alkollü araç kullanmak, yüksek hızla araç kullanmak yada trafik ışıklarını ihlal ederek kullanmak. 

Meydana gelmiş bir kazanın ya da çalınma halinin hemen haber verilmemesi veya olay yerinin terkedilmesi.

Onay alınmaksızın kira süresinin bitmesi halinde aracın teslim edilmemesi.

Aracın içinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta oluşabilecek hasarlar.

Lastikler, cam veya farlarda meydana gelen hasarlar, muafiyetli kaza sigortasına dâhil değildir. Yukarıda yazılı kurallara dikkatlice uyulduğu müddetçe araç kiralamaktan çekinmenize gerek yok. Aracı olmayanlar için hafta sonu kaçamaklarımızı muhteşem bir hale çevirebilecek bu imkânları değerlendirmek, kendimize verebileceğimiz en güzel ödüllerden biridir.

www.uzunrentacar.com.tr